״אלוהים שלח לי אותו משמים״

ח. פ. ביקש לשמור על עילום שם כדי לא להדאיג את בתו. הוא מדבר על ד״ר שטבון  בהתלהבות רבה ובמונחים של נס ואמונה. ״אלוהים שלח לי אותו משמים״.

זה היה בחורף 2018, בצהרי היום. ח. פ. מצפון הנגב היה מפעיל דיסק באתר בנייה שהיה בשלב יציקת התשתיות.
״ניסרתי מוטות ברזל משעות הבוקר עם דיסק. השעה הייתה 13:00 בצהריים. אולי הייתי עייף וברגע של היסח הדעת ניסרתי את האגודל ביד שמאל. היו לי כאבי תופת ודימום, אבל לא איבדתי את העשתונות. ידעתי שאני חייב למצוא את האגודל. הזעקתי חברים ובני משפחה וחיפשנו עד שמצאנו אותו.

ח.פ פונה לבית החולים סורוקה, והאגודל הוכנס לחומר משמר. הרופאים פתחו בהתייעצויות והחליטו על קטיעה וטיפול בגדם. ״צעקתי, השתוללתי, ביקשתי שימצאו לי רופא מומחה שיידע להתמודד עם הפציעה ולאחות את האגודל. לאחר סדרה של התייעצויות הם מצאו לי את המלאך המושיע – את ד״ר שטבון, ופינו אותי לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים."

ד״ר שטבון חיכה לח.פ. בחדר הניתוח ועם הגעתו לקראת ערב החל הניתוח ונמשך כמה שעות. ״כשהתעוררתי מן ההרדמה האצבע הייתה מחוברת. אבל כאן רק החלה ההיכרות שלי עם ד״ר שטבון והחל המסע לשיקום: הבטחה של זרימת דם לאצבע הפגועה ושני ניתוחים נוספים לשיקום הגיד המכופף ולשיקום המראה.

״אומנם האגודל לא חזר לתפקוד מלא והתחושה שלי מוגבלת מאוד, אבל ד״ר שטבון עשה מעל ומעבר. הוא החזיר לי את מראה כף היד וזה נס בהתחשב בגודל הפציעה. היה לי מזל גדול.
לא אני בחרתי בו, אלא הגורל הביא אותי לאדם המובחר."

Call Now Button